Spotkanie z poetą regionalnym Zdzisławem Wieczoryńskim

Pani Barbara Kołcz i Pani Dorota Wilanowska zorganizowały dla uczniów klas pierwszych spotkanie z poetą z Wasilkowa Panem Zdzisławem Wieczoryńskim. Celem spotkania było poznanie twórczości poety – wierszy z tomiku „Gawęda wasilkowa”, szczególnie poznanie gwary regionalnej.

Poznanie ciekawego człowieka, słuchanie o interesujących wydarzeniach, oglądanie pamiątek przeszłości, próby tłumaczenia wierszy pisane gwarą zainteresowały młodych ludzi. Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję na częstsze wizyty Pana Zdzisława Wieczoryńskiego w naszej szkole.

Spotkanie z poetą regionalnym Zdzisławem Wieczoryńskim - galeria