Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W dniu 17 listopada 2008 roku w ramach godz. techniki w klasach II, informatyki klasach I i godz. wychowawczej w klasie III g przeprowadzono pogadanki i dyskusje na temat skutków wypadków drogowych. Podczas rozmów szczególną uwagę zwrócono na osoby poszkodowane w wypadkach do których zalicza się przede wszystkim pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Nauczyciele podkreślali aspekty społeczne zdarzeń drogowych, takich jak: cierpienie i koszty leczenia spowodowane powrotem do zdrowia osób poszkodowanych w wypadkach, straty materialne w sprzęcie, utrudnienia innym użytkownikom ruchu drogowego: objazdy, korki wynikające z usuwania skutków wypadku, często zabici i ranni.

Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej: „Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych” przygotowanej przez nauczycielkę techniki oraz zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi województwa podlaskiego zaczerpniętymi ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji . Wszystkie lekcje miały na celu uzmysłowienie uczniom, że od zachowania człowieka zależy w dużej mierze, czy do wypadku dojdzie, czy nie. Podniosły świadomość młodzieży o przyczynach i skutkach wypadków drogowych oraz starały się rozwinąć poczucie indywidualnej i zbiorowej odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drogach.

prezentacja poświęcona ofiarom wypadków

statystyczna przestroga innym

szokujące dane statystyczne

czarny punkt w okolicach szkoły