Sprawozdanie z przeprowadzonego „Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” w dniu 13 października 2008 r. w Gimnazjum im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie.

Głównym celem dnia było umożliwienie młodzieży wypowiedzenie się na temat bezpieczeństwa, wyrażenie własnych poglądów o sytuacji na polskich drogach, podzielenie się własnymi obawami i wątpliwościami o zagrożeniach i wymiana pomysłów dotyczących poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Akcja skierowana była do całej szkolnej młodzieży, szczególnie do chętnej podzieleniem się własnymi doświadczeniami z zakresu użytkowania dróg jako piesi i jako użytkownicy zmotoryzowani.

W trakcie akcji uczniowie wzięli udział w warsztatach klasowych na temat: „Przypnij dusze do ciała”. Podczas warsztatów klasa III g wypracowała komiks – „Stop piratom drogowym” Przygotowała historyjki sytuacyjne o bezpiecznych zachowaniach na drodze pod hasłem: „Uważaj na drodze bo ci lekarz nie pomoże”.

Chętni uczniowie z klas I-III wykonali plakaty, na których zapisali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Najciekawsze plakaty umieszczone zostały na gazetce szkolnej.

Klasa II c uczestniczyła w spotkaniu z policjantem. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość poznania w jaki sposób udzielana jest pierwsza pomoc, obejrzeli film: „Pierwsze trzy minuty”, a także mieli możliwość wyjaśnienia przepisów drogowych dotyczących użytkowania motoroweru, roweru, skutera, motoru.

Program Dnia BRD przygotowany został przez nauczycieli techniki: Joannę Sobolewską i Jerzego Zielinko.