VIII Kwesta na Renowację Figur Wasilkowskiego Cmentarza

W dniach 1-2 listopada odbyła się VIII już ósma Kwesta na Rzecz Renowacji Figur Wasilkowskiego Cmentarza. Organizatorem, jak corocznie, było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej. Zgodnie z tradycją przy kwestowaniu przez 2 dni pomagali uczniowie naszego Gimnazjum (prawie 40 osób), rozdając ofiarodawcom pamiątkowe pocztówki.

W tym roku Wasikowianie byli bardzo hojni. Zebrana została kwota rekordowa 16.359 zł 6 groszy, 8 funy szterlingi, 15 euro i 2 korony szwedzkie. Ludzie wrzucali, a w zasadzie wsuwali do puszek, papierowe banknoty, nierzadko nawet 100 i 50 zł. Zebrana suma oznacza, że statystyczny mieszkaniec gminy ofiarował na ten cel 1 zł 25 groszy.

Możemy czuć się dumni posiadając tak niezwykły zabytkowy cmentarz, jeden z najpiękniejszych w regionie, kto wie czy nie w Polsce.

VIII Kwesta na Renowację Figur Wasilkowskiego Cmentarza - galeria