Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 29 września 2008 roku uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Na początku Pani Dyrektor wyjaśniła cel i sens słów ślubowania. Potem uczennice z Samorządu Szkolnego przedstawiły sylwetkę i zasługi patrona Gimnazjum.

Rota ślubowania:

„My, uczniowie Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego, wobec sztandaru naszej szkoły i w obecności rodziców, nauczycieli oraz gości, ślubujemy:
  • swoją nauką i postawą dbać o dobre imię naszego Gimnazjum,
  • uczyć się tak, aby Polska, rodzice i nauczyciele byli z nas dumni,
  • szanować wielkie dziedzictwo naszego narodu, poznawać jego kulturę i chronić mowę,
  • żyć nie tylko dla siebie, ale i Ojczyzny oraz ludzi,
  • z młodzieńczym zapałem i wiarą wytrwania pod tym sztandarem jednoczyć wysiłki dla dobra Gimnazjum, Miasta i Ojczyzny.

• Tak mi dopomóż Bóg”.

Ślubowanie klas pierwszych - galeria