Bieg na Orientację

11 października 2008 odbył się II Gimnazjalny Bieg na Orientację. W szranki stanęło 42 zawodników zebranych w 15 drużynach. Trasa jesiennej wersji rajdu prowadziła przez nieprzebyte, dzikie i niebezpieczne obszary okolic Świętej Wody. Chciałbym napisać, że uczniowie zmagali się z silnym wiatrem i strugami deszczu aby było dramatyczne ale pogoda była rewelacyjna. Ciepło, słonecznie, komfortowo, idealne warunki do marszu wśród leśnych ścieżek, pól i łąk. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 9 ale już kilka minut wcześniej był komplet uczestników. Na początek przywitanie, wybór kapitanów drużyn i przedstawienie zasad gry oraz rozdanie map z zaznaczonym dystansem do przejścia. Czas na pokonanie trasy wynosił podobnie jak na wiosnę 2 godziny. Jak się później okazało za mało. Mimo, że trasa była krótsza, to jednak bardziej wymagająca. Po blisko trzech godzinach wszyscy powrócili na metę. Tam czekało na uczestników ognisko, kiełbaski i napoje chłodzące. Po degustacji i odpoczynku nadszedł czas na bieg bonusowy. W odległości około pół kilometra od startu ukryliśmy pięć tabliczek czekolady. Na kartkach zapisaliśmy wskazówki jak do nich dotrzeć i … cóż to był za wyścig! Chciałem śledzić na bieżąco poczynania uczniów ale byli dla mnie zbyt szybcy. W końcu czekolady zostały odnalezione i zjedzone. Tak oto zakończył się jesienny bieg na orientację. Już niedługo ogłoszenie wyników.

Organizatorzy: Sylwester Woś i Wojciech Poznański

Jak to wszystko wyglądało w oczach uczestników?
Oto ich opinie:

Bieg na Oreintację - fotogaleria

a ja kiedy startuję dla każdego po jednej mamy skarby
mniam, mniam pomocna dłoń smakołyki na koniec
słońce świeciło w oczy uczstnicy rajdu udało nam się!
victoria zasłużony odpoczynek zmeczenie dałe sie we znaki