Otrzęsiny klas pierwszych 2008

Dnia 27 września 2008 roku o godzinie 15.00, w sobotę, uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami zebrali się, aby przyjąć do naszej społeczności uczniów klas pierwszych.

Na samym początku zostali przedstawieni pierwszacy wraz z wychowawcami. Później ujawniono wszystkim skład Jury. Tegoroczne otrzęsiny odbywały się pod hasłem „Kochamy polskie seriale”. Każda klasa miała za zadanie przebrać się za bohaterów wylosowanych seriali. Klasy po kolei prezentowały się na środku sali aby Jury mogło ocenić ich ubiór i rekwizyty. Kolejną konkurencją było hasło klasy. Wszyscy mieli przygotowaną już myśl przewodnią. Każda klasa głośno ją zaprezentowała nie szczędząc gardeł, a że prezentowane okrzyki były bardzo zabawne, Jury wysoko je punktowało. Po tej zabawie oznajmiono kolejną konkurencję na herb pierwszaków. Przyznane punkty zapisano na tablicy, jak również resztę ocen. Następną dziedziną była plastyka. Młodzież miała wykazać się humorystyką i talentami plastycznymi. Karykatura opiekuna narysowana przez przedstawicieli miała być zabawna, ale nie obraźliwa. Wszystkie portrety były fantastyczne. Później kilkoro przedstawicieli z każdej klasy musiało wygłosić poemat o swojej klasie. Najciekawsze prace zostały nagrodzone punktami. Pierwszoklasiści w kolejnej konkurencji mieli wybrać jednego silnego i mężnego chłopca, który uczestniczył w zabawie z krzesłami. Polegała ona na chodzeniu w rytm muzyki dookoła krzeseł. Nagle melodia cichła. Jedna z prowadzących wygłaszała zadanie, które musieli wykonać zawodnicy po czym wrócić szybko na krzesełko. Ostatnią podsumowującą rundą było wysłuchanie melodii i zapisanie tytułów polskich seriali na kartce. Niektórzy niestety pisali wszystkie seriale, a nie polskie i tracili punkty.

Wygrała klasa Ic wraz z wychowawcą panem Tomaszem Hodunem. Tej klasie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

O godzinie 17:00 odbyła się dyskoteka, na której wszyscy się świetnie bawili. Nie mamy wątpliwości, że pierwszacy oficjalnie należą już do naszego gimnazjum.

Paulina Kot kl. 2F

Otrzęsiny klas pierwszych 2008 - galeria