Wehikuł czasu. Historia, Pamięć, Wyobraźnia

30 września 2008 r. na terenie naszego Gimnazjum odbyły się warsztaty plastyczne pod tytułem „Wehikuł czasu. Historia, Pamięć, Wyobraźnia”, które zostały przeprowadzone przez pracowników Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku w ramach projektu „Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku”. Zajęcia poprzedził wykład znakomitego przewodnika turystycznego Pana Radosława Poczykowskiego o historii i kulturze polskich Żydów. Po otrzymaniu pokaźnej dawki wiedzy merytorycznej, uczniowie przystąpili do prac plastycznych. Ich zadaniem było domalowanie do fragmentów przedwojennych zdjęć i pocztówek tego wszystkiego, co podpowiadała im wyobraźnia. Wszystkie prace będzie można obejrzeć wkrótce na wystawie pod tym samym tytułem. Szczegóły niebawem na stronie.

Wehikuł czasu. Historia Pamięć Wyobraźnia