Powiatowe eliminacje III Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” pod Patronatem Starosty Białostockiego

W dniu 14 marca 2008 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku odbyły się powiatowe eliminacje III Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” pod Patronatem Starosty Białostockiego. Eliminacje otworzył Pan Wiesław Pusz – Starosta Powiatu Białostockiego, który przywitał wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami. Do eliminacji zgłosiło się 19 młodych ludzi, podejmujących aktywność wolontariacką, wytypowanych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież zaprezentowała swoją społeczną działalność przed członkami jury w składzie: Maria Marciszewska (Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego), Anna Grycuk (Radna Powiatu Białostockiego), Bożena Perkowska (Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Białymstoku), Maria Ostrowiecka (pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Białymstoku), Ks. Bogusław Ofman (Parafia rzymsko-katolicka pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach)

Jury, zapoznało się z opisami pracy wolontaryjnej kandydatów, zawartymi w Kartach Uczestnictwa w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” oraz z załączonymi do nich rekomendacjami. Z każdym z uczestników zostały również przeprowadzone rozmowy indywidualne.

Po analizie wyników ustalono ósemkę wspaniałych, wśród nich jest uczennica naszej szkoły Kamila Sańczyk z klasy III e.

1. Paula Bońkowska – Finalistka (reprezentantka Powiatu na eliminacjach Ogólnopolskich) – I LO w Łapach
  2. Paula Piekutowska - I Liceum Ogólnokształcące w Łapach
  3. Sylwia Lisowiec - Publiczne Gimnazjum w Gródku
  4. Anna Wąsowicz - Zespół Szkół Sportowych w Supraślu