W 80 kolorów dookoła świata

Jako szkoła uczestniczyliśmy przez cały rok w programie „Mleko z klasą”. Jest to wspólna inicjatywa polskich producentów mleka, Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz firmy Tetra Pak, mająca na celu stworzenie zdrowego nawyku codziennego picia mleka przez dzieci w Polsce. Inicjatywa „Mleko z klasą” wspiera program dopłat unijnych do mleka szkolnego za, który odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego, wykracza jednak poza jego ramy pod względem zakresu działań. Program „Mleko z klasą” ma na celu zachęcenie dzieci do picia mleka przez zabawę i szereg aktywności edukacyjnych takich: jak konkursy dla dzieci i szkół, programy edukacyjne a także współpracę z mediami.

W konkursie „ W 80 kolorów dokoła świata” zorganizowanym przez program „Mleko z klasą” wzięły udział dwie klasy III z naszej szkoły – III A i III E. Każda z nich wykonała swoją pracę na zadany temat w postaci komiksu. Choć nie wygrali głównej nagrody to praca ta dała dużo radości uczniom a efekty zobaczcie sami.

W 80 kolorów dookoła świata - galeria