Wizyta Koła Biologicznego i Koła Chemicznego w Wyższej Szkole Kosmetologii i Ochrony Zdrowia

Dnia 28 maja uczniowie z koła biologicznego i chemicznego pod opieką Pani Agaty Wrona oraz Tomasza Hoduna udali się do Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku. Na miejscu czekała na nas Pani mgr Anna Pietryczuk, która zapoznała nas z tajnikami kosmetologii.

Udaliśmy się do pracowni biochemicznej, gdzie na stolikach przygotowane były różne preparaty. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wykładem na temat budowy i właściwości skóry. Rozmawialiśmy o zawartości kremów, poznawaliśmy chemiczne aspekty trwałej ondulacji i farbowania włosów. Rozwialiśmy wątpliwości na temat kolagenu zawartego w kremach oraz dowiedzieliśmy się, co to są kremy liposomowe i peelingi enzymatyczne. Po tej dawce wiedzy, przeszliśmy do najbardziej interesującego punktu spotkania, mianowicie do przeprowadzania doświadczeń. Pani zaprezentowała nam proces spalania włosa ( dziewczyny, nie używajcie za często prostownicy do włosów!), ścinania się białka oraz wiele innych reakcji, wszystkie dokładnie opisując. Na końcu pozwolono nam samemu poeksperymentować. Każdy z chęcią wziął próbówkę i tworzył wymyślne mieszaniny różnego koloru.

Gdy czas naszego spotkania się skończył, odłożyliśmy wszystko i bogatsi o nową wiedzę i umiejętności wróciliśmy do Wasilkowa.

Anna Kostina, uczestniczka koła biologicznego, IIIf

Wizyta Koła Biologicznego i Koła Chemicznego w Wyższej Szkole Kosmetologii i Ochrony Zdrowia - galeria