Wywiad z księdzem

W sobotę 26 kwietnia 2008 r. uczennice ze szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego odwiedziły księdza Romualda Bućko w celu przeprowadzenia tzw. „wywiadu – rzeki”. Spotkanie odbyło się w rodzinnym domu naszego świadka na ulicy Białostockiej. Już samo miejsce było ekscytującym, z punktu widzenia historyka, wstępem do wywiadu, ponieważ znajdowały się tam podczas okupacji niemieckiej Tajne komplety. Cały wywiad odbywał się w sympatycznej, aczkolwiek podniosłej atmosferze. Historię Wasilkowa i naszego kraju poznawaliśmy nie tylko werbalnie, ale także namacalnie, do czego przyczyniły się zgromadzone przez naszego gospodarza kolekcje antyków. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.

Zaskoczyło nas ciepłe przyjęcie księdza, jego wiedza i pamięć, gościnność oraz pokaźny zbiór militariów. Po skończonym wywiadzie świadek podziękował nam za przybycie i wynagrodził (w sensie dosłownym) wszystkie dziewczyny, obdarowując je starymi, przedwojennymi groszami.

Wywiad z księdzem - galeria