Chiński geniusz – wyprawa do Podlaskiego Muzeum

29 kwietnia kl. IId wraz z wychowawczynią p. Danutą Pakulską, pojechała do Podlaskiego Muzeum na wystawę: “Tajemnice chińskiego geniuszu – odkrycia i wynalazki”. Po wystawie oprowadzała nas bardzo miła pani przewodnik, która dokładnie tłumaczyła nam do czego służyły i kiedy powstały oglądane przez nas przedmioty. Na wystawie można było zobaczyć około 100 ważnych wynalazków z różnych dziedzin. Wielu zainteresowały wyrzutnie kamieni, broń, globusy, mapy nieba, rower, papierowe pieniądze, marionetki i jedwab, a także dowiedzieć się jak i z czego powstają liczne wynalazki cywilizacji chińskiej. Wiele osób bardzo często zadaje sobie pytanie: CZY WARTO CHODZIĆ DO MUZEÓW?

Moim zdaniem czasami warto odwiedzić muzeum. Najlepszym przykładem jest nasza wizyta w muzeum. Większość uczniów nie chciała jechać na tą wycieczkę, a jednak większości przypadła do gustu.

Na wystawie było wiele rzeczy, które można było dotknąć, np. każdy chętny uczeń mógł samodzielnie utworzyć fale wodną. Było przy tym mnóstwo śmiechu. Ten wyjazd zaliczam do udanych. Była to świetna okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawostek, których nie usłyszymy na lekcjach historii.

Sylwia Zimnoch IId

Chiński geniusz - wyprawa do Podlaskiego Muzeum - galeria