VI Wiosenny Przegląd Młodych Talentów

Jak co roku w naszej szkole odbył się już VI Wiosenny Przegląd Młodych Talentów. W tym roku wprowadziliśmy duże zmiany. Do przeglądu dołączyliśmy rywalizację międzyklasową o punkty do „SUPER KLASY”. Imprezę rozpoczęły nasze mażoretki pod kierunkiem pani Anny Szutko oraz orkiestra pod batutą pana Adama Wolańskiego. Zebranych gości i wszystkich obecnych przywitała wice dyrektor pani Halina Nikitiuk. Jako pierwsza wystąpiła klasa 1a, która zinscenizowała piosenkę Piotra Rubika. Następnie klasę 1b reprezentowała Julia Dubiło w tańcu nowoczesnym. Czeski hit sezonu „Jogin z Bażin” przedstawiła klasa 1c, czyli wychowankowie pana Jerzego Zielnko. Dzięki klasie 1d mogliśmy obejrzeć jeden z odcinków „You Can Dance”. Zdolnościami tanecznimi, jak i piłkarskimi popisała się 1e. Epizod z życia szkolnego przedstawiła nam klasa 1f. Nasze drogie jury srogo oceniło pierwsze klasy, lecz na prowadzenie wysunęły się klasy 1a i 1c. W przerwie między rywalizacjami międzyklasowymi czas umilały nam Sylwia Dzietczyk i Małgorzata Hubar swoim popisowym numerem tanecznym. Następnie zatańczyła i zaśpiewała grupa gorących przedszkolaków. Natalia Ambrożewicz i Dawid Maliszewski przenieśli nas w krainę tańca towarzyskiego. Grupa taneczna „TOP SEKRET” zaprezentowała układ pod tytułem „Brithday Party”. Po tym występie przyszła kolej na drugie klasy.

Uczniowie 2a zorganizowali wystawki z „Gwiezdnych Wojen”. Wychowankowie pani Joanny Piećko, czyli klasa 2b, przedstawili prawdziwą młodzieżową imprezę. Klasę 2c reprezentował Mateusz Kurza wykonując piosenkę kabaretu Ani Mru Mru pt „Rolnik”. Klasa 2d wraz z dwoma wychowawcami – panią Danutą Pakulską i panem Tomaszem Hodunem, przenieśli nas w świat bajek i zaprezentowali nam swoją klasę jako „Rodzinę Smerfów”. Chłopcy i dziewczyny z 2e zaskoczyli nas świetnym wykonaniem Bit Boxu i tańcem. Ania Zawadzka i Karolina Kulbicka, jako przedstawicielki klasy 2f zaśpiewały nam ze szczerego serca. Gorące dziewczyny i chłopcy z 2g zabrali nas do dyskoteki. Po występach klas drugich jury miało twardy orzech do zgryzienia.. rywalizację klas drugich zwyciężyła klasa 2d!!! Przed występem klas trzecich, dziewczęta pod kierunkiem pani Doroty Maj urządziły pokaz aerobiku. Gorące „PŁOMYKI” ze Studzianek rozruszały całą publiczność wspólnie bawiąc się przy piosenkach ludowych. Martyna Szutko ze Szkoły Podstawowej w Studziankach zaśpiewała piosenkę Ewy Farnej „Tam gdzie nie ma już dróg”. Nastepnie swoimi zdolnościami ruchowymi popisał się zespół MIX. Potem przyszła kolej na klasy trzecie.

Jako pierwsza wystąpiła Ewelina Ostaszewska z 3b w układzie tanecznym. Następnie Michał Poznański z 3ezaprezentował wszystkim pokaz tańca Break Dance, czym zyskał sukces.

W ogólnej klasyfikacji „SUPER KLASY” po cztery punkty uzyskały klasy: 1a i 1c, 2d oraz 3e. Mamy nadzieję, że za rok wszystkie klasy wezmą udział w rywalizacji!!!

POWODZENIA

Daniela Kalicka 2d