Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży wyznania rzymsko-katolickiego w Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego odbyły się w dniach 6-7 marca 2008r. Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami tegoż gimnazjum uczestniczyli w ćwiczeniach duchowych na których przewodniczył ks. Krzysztof Maliszewski, pracujący w parafii p.w. Ojca Pio w Białymstoku.

W czwartek po 5-godzinnych lekcjach młodzież skierowała swoje kroki w kierunku kościoła p.w. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie. W kościele o godz. 12.45 uczestniczyli w Eucharystii. Natomiast w piątek w dniu upamiętniającym Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa o godz. 8.00 uczniowie odbyli spowiedź i zaraz po niej brali udział w Eucharystii. W planie była także Ewangelizacja (w której brała udział młodzież z Ruchu Światło-Życie z Białegostoku i Wasilkowa). Po Ewangelizacji wszyscy poszli w Drodze Krzyżowej ulicami miasta Wasilkowa. Rozpoczynając od I stacji Drogi Krzyżowej przy kościele, a skończywszy ostatnią stację na placu naszej szkoły.

Dziękując wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się w organizacji tych Rekolekcji, a przede wszystkim Panu Bogu, który (miejmy nadzieję) wyda owoce naszej młodzieży uczącej się w Gimnazjum w Wasilkowie.

Stacje Drogi Krzyżowej wykonane przez uczniów Gimnazjum - fotoreportaż