Mikołajkowa loteria Fantowa

Dnia 05.12.2007 r. odbyła się szkolna, mikołajkowa loteria fantowa. Zorganizowały ją osoby należące do wolontariatu wraz z opiekunami: Panią Haliną Kuźmicką, Aliną Pieszko i Małgorzatą Szwabowicz.

Przygotowania do tego dnia trwały ok. 2 tygodni. Przez ten czas uczniowie m. in. Martyna Czekiem, Patrycja Dzieniszewska, Michał Korończuk a także Marcin Gugnacki oraz nauczyciele, głównie Panie z wolontariatu, przynosili m. in. Książki, maskotki, gry komputerowe, notesy, a nawet zegarek. Zostało również przygotowane ok. 660 losów, każdy za 2 zł. Akcja ta okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie było wyjątkowo duże. Tego dnia na każdej przerwie oraz na pierwszych paru lekcjach wybrani uczniowie zbierali pieniądze, które wymieniali na wylosowane przedmioty. Każdemu towarzyszył dobry humor, a z twarzy nie schodził uśmiech. Po zakończeniu loterii przeliczono uzbierane fundusze. Wyniosły one 100zł. Zostały przekazane na obiady oraz mleko smakowe osobom z ubogich rodzin. Z pewnością nie była to ostatnia, szczytna akcja szkolnego wolontariatu.

W ostatnim czasie coraz bardziej zaczęły rozpowszechniać się kwesty, powstają nowe organizacje charytatywne, które pragną pomagać innym ludziom. Miejmy nadzieję, że w naszej szkole z roku na rok będzie wzrastać liczba osób, które postanowią wykazać się dobrym sercem i zaczną więcej myśleć o innych.

Mikołajkowa loteria Fantowa - galeria