VII Kwesta na wasilkowskim cmentarzu

W tym roku kwesta na rzecz renowacji zabytkowych figur na cmentarzu wasilkowskim odbyła się już po raz siódmy. Zbiórkę funduszy w dniach 1 i 2 listopada zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej.

Uczniowie naszego Gimnazjum również w tym roku pomagali w dorosłym osobom w przeprowadzeniu tej akcji. Szkolni wolontariusze, oznakowani biało - czerwonymi szarfami i odpowiednimi identyfikatorami, zbierali pieniądze do specjalnych skarbonek oraz zajmowali się rozdawaniem darczyńcom okolicznościowych nalepek.

W tym roku mimo chłodu, deszczu i wiatru w kwestowaniu uczestniczyło 48 uczniów klas I, II i III. Zebrano rekordową ilość pieniędzy - 15 377 zł.

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją naszej szkoły i zobowiązaniem do opieki nad otoczeniem zabytkowych rzeźb, w tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami sprzątali cmentarz - grabili i uprzątali opadłe liście.

Kwesta - Fotoreportaż