Wizyta koła turystyczno – krajoznawczego w Cerkwi
pod wezwaniem św. Piotra i Pawła

Dwudziestego szóstego października bieżącego roku wraz z panem Mariuszem Sokołowskim wyruszyliśmy do pobliskiej cerkwi pod wezwaniem św. apostołów Piotra i Pawła. Na miejscu czekał na nas pan Adam Bartoszewicz, z którym wcześniej umówił się pan Mariusz. Po otwarciu świątyni wszyscy weszliśmy do środka. Od razu każdy zaczął rozglądać się dookoła, gdyż widok był wprost przepiękny. Na suficie i ścianach dostrzegliśmy cudownej urody malowidła i ikony przedstawiające sceny z życia Jezusa Chrystusa. Pan Adam widząc, że jesteśmy zdumieni wystrojem cerkwi, postanowił nam przybliżyć nam jej historię oraz pokrótce opowiedzieć o elementach (przedmiotach) znajdujących się w świątyni. Po wysłuchaniu opowiadań naszego przewodnika zadaliśmy mu parę pytań, a następnie po schodach weszliśmy na balkon, na którym chór (bez pomocy żadnych instrumentów) śpiewa podczas nabożeństw. Widok z góry był jeszcze piękniejszy! Przez dłuższą chwilę po raz kolejny przyglądaliśmy się wystrojowi cerkwi. Tyle, że tym razem z góry. Również tu pan Adam przekazał nam kilka cennych informacji, po czym podziękowaliśmy mu serdecznie i na koniec naszej wizyty zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Wróciliśmy do naszej szkoły pełni nowych wiadomości i doświadczeń.

Aleksandra Wojnicz, I „a”

Wizyta w cerwkii - reportaż