Wizyta w siedzibie Stowarzyszenia „DOBRZE BYĆ RAZEM”

Uczniowie z klasy 2e wraz z wychowawcą wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, gdzie ma swoją siedzibę Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych, Chorych Somatycznie i Niepełnosprawnych „Dobrze Być Razem”.

Wizyta to kolejny etap projektu „Młodzież i Filantropia. Aktywna młodzież-zaangażowani obywatele. Jej celem było bliższe poznanie historii powstania Stowarzyszenia, obszarów działalności, osiągnięć, zapoznanie się z potrzebami lub problemami oraz planami na przyszłość. Ta wiedza pozwoli uczniom przygotować prezentację wybranej organizacji pozarządowej na Wielki Finał, który odbędzie się 12 czerwca w naszym gimnazjum.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić DPS, obserwować pensjonariuszy w czasie różnych zajęć, zwiedzić pracownię ceramiki, stolarską, dowiedzieć się, jak można pomagać ludziom w podeszłym wieku żyć godnie.