Finał Podlaskiej Gimnazjady Języka Angielskiego
31 maja 2017 w VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku odbył się Finał Podlaskiej Gimnazjady Języka Angielskiego.

Celem Gimnazjady jest propagowanie znajomości języka angielskiego wśród gimnazjalistów, motywowanie do nauki i rozwijania umiejętności językowych oraz integracja młodzieży i nauczycieli języka angielskiego woj. podlaskiego.

Ponad 60 uczniów podlaskich gimnazjów walczyło o nagrody wśród których były bony edukacyjne, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Test składał się z pytań zamkniętych oraz otwartych i sprawdzał wiedzę z zakresu słownictwa oraz gramatyki (wykraczającej poza poziom gimnazjum).

3 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Magdalena Radziszewska która w nagrodę otrzymała bon edukacyjny o wartości 1000zł do wykorzystania na materiały dydaktyczne.

Organizatorzy stwierdzili, że poziom tegorocznej Gimnazjady był bardzo wysoki, a pozostali uczestnicy z naszej szkoły (Łukasz Rybakowski, Filip Malinowski oraz Mateusz Oszmian) znaleźli się w czołówce.