Konstytucyjne prawa i wolności obywatelskie

Gimnazjaliści, by uczcić 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja zaplanowali kilka działań.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty, pod hasłem „Konstytucyjne prawa człowieka”, nawiązujące do współczesnej Konstytucji RP z 1997r. Gimnazjaliści wykonali również inne prace artystyczne, np. portret króla Stanisława Augusta Poniatowskie, przygotowali informacje i źródła ikonograficzne o Sejmie Wielkim, podczas którego uchwalona została Konstytucję 3 maja. Treść historycznej Konstytucji wywieszona została na biało - czerwonym filarze. Młodzież efekty swojej pracy wyeksponowała na szkolnym holu. Wyszła piękna wystawa pod tytułem „Wiwat 3 maj”. Ponadto uczniowie, podczas długiej przerwy, odczytali fragmenty historycznej Konstytucji 3 maja oraz prawa i wolności obywatelskie, które gwarantuje obecna konstytucja.