facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Projekt „Młodzież i Filantropia. Aktywna młodzież -zaangażowani obywatele”

Klasa 2e wraz z wychowawcą przystąpiła do projektu „Młodzi i Filantropia”. Powstał on z inicjatywy Fundacji dla Polski. Praca nad jego realizacją będzie trwać ok.12 tygodni.

Cel projektu to m. in. kształtowanie postaw obywatelskich i filantropijnych. Dostarcza uczniom wiedzy i umiejętności przydatnych w dorosłym życiu, kiedy zetkną się z różnymi problemami w lokalnej społeczności, zachęca do współpracy, samodzielnego podejmowania decyzji, odpowiedzialności, wystąpień publicznych. Uczniowie dowiadują się tego, czym jest filantropia, co to jest trzeci sektor.

Rozpoczęliśmy I etap-zajęcia dydaktyczne. Na godzinie wychowawczej uczniowie pracowali w grupach metodą projektu edukacyjnego. 5 zespołów miało za zadanie wybudowanie jak najwyższej konstrukcji, która będzie samodzielnie stała. Do dyspozycji mieli 20 patyczków, metr sznurka, metr taśmy klejącej i kawałek gąbki. W każdej z grup był obserwator, który notował swoje spostrzeżenia, aby potem je przedstawić na forum grup.

Efekt wspólnego działania to świetna zabawa, bardzo różne konstrukcje, wiedza o tym, co warunkuje dobrą współpracę w zespole. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie i wskazówki obserwatorów pomogą w dalszej pracy przy realizacji projektu.

Galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
   
   
gimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie