„ODKRĘCAMY-POMAGAMY” -akcja

Gimnazjaliści, na jednym ze spotkań Szkolnego Klubu Wolontariatu "Samarytanin", zostali poinformowani o możliwości pomocy choremu chłopcu. Nie trzeba wiele, tylko przeprowadzić zbiórkę plastikowych nakrętek. Im więcej, tym większa szansa, że Hubert, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni, może mieć zakupiony sprzęt ortopedyczny i opłaconą rehabilitację. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Przez miesiąc gimnazjaliści z wielu klas zbierali nakrętki, które później zostały zważone przez wolontariuszy, w obecności opiekuna wolontariatu. Pierwszy etap akcji to 23kg. Za pośrednictwem p. Joanny Piećko nakrętki trafiły do Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Białymstoku. Cieszy nas bardzo postawa gimnazjalistów, ich zaangażowanie i chęć pomagania potrzebującym.

Akcję prowadzimy nadal !!!