facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

"Książka w sam raz dla nas" - projekt klasy Ie

Projekt czytelniczy „Książka w sam raz dla nas” – czyli jak motywować uczniów do czytania? – został przeprowadzony w klasie Ie. Jego celem jest pozytywne nastawienie młodych ludzi do literatury poprzez doświadczenia rodziców oraz osób znanych im z najbliższego otoczenia. Spotkania przy książce prowadzili uczniowie klasy IIe: Ada, Marysia i Łukasz.

Na spotkanie zaprosiłyśmy chętnych rodziców oraz panią dyrektor, którzy opowiadali
o swoich doświadczeniach z czytaniem i prezentowali książki interesujące, zajmujące albo utwory
mające jakąś historię.

Pani dyrektor Lucyna Bejm, uczniom klasy Ie, opowiedziała o książce, za którą przepadała w dzieciństwie. Były to „Baśnie” Andersena, lubiła je za głęboką treść, którą przekazywały i przekazują czytelnikom.

Następnie o swoich fascynacjach czytelniczych mówiła pani Urszula Dąbrowska. Dowiedzieliśmy się, że w młodości szczególnie lubiła czytać powieści młodzieżowe. Nawet teraz - jako osoba dorosła - często wraca do serii poświęconej przygodom Tarzana.

Niezwykle ciekawa była również wypowiedź pani Haliny Nienałtowskiej, babci jednej z naszych uczennic. Nie tylko opowiedziała o ulubionych baśniach swojego dzieciństwa, ale przedstawiła rolę literatury w swoim życiu. Zwróciła nam uwagę na to, że czytanie uczy cierpliwości, wytrwałości, rozwija wyobraźnię.

W czasie spotkania czytelniczego uczniowie również mieli okazję wyrazić swoje zdanie na temat czytania. Uczestniczyli oni w debacie, w której ścierały się poglądy miłośników i przeciwników czytania

Mamy nadzieję, że spotkanie nastawiło młodzież pozytywnie do czytania i zachęciło ją do sięgania po literaturę.

 

 

Galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
gimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie