11 listopada 2016

W tym roku w scenerii zimowej odbyły się uroczystości przy „Kapliczce” w Wasilkowie z udziałem wielu mieszkańców i delegacji z pocztami sztandarowymi, oraz orkiestrą dętą pod batutą Pana Wolańskiego. Nasza szkoła również była reprezentowana przez Panią dyrektor Lucynę Bejm i uczniów, którzy złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów. Ten dzień jest szczególny, gdyż dzięki ofiarności naszych dziadów i pradziadów, często kończącej się oddaniem najwyższej wartości jakim jest życie przyczynili się do odzyskania niepodległości w 1918 roku po 132 latach niewoli. Bardzo miło jest widzieć na tych uroczystościach najmłodszych uczniów zaanagażowanych w różne organizacje np. harcerskie. A tak to wyglądało: