Dzień Marchewowy

Dnia 7 listopada ponownie rozpoczęliśmy w naszej szkole kampanię promującą zdrowe odżywianie. Głównym jej celem jest nauczenie młodzieży jak żyć aby zachować i doskonalić swoje zdrowie i zdrowie innych ludzi oraz jak stworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu. Raz w tygodniu w naszym gimnazjum będzie organizowany dzień zdrowego odżywiania się.

Jako pierwsza „na warsztat poszła” marchewka. Po wspólnym obraniu i po porcjowaniu kilku worków tego pomarańczowego warzywa, uczennice na przerwach, częstowały nimi uczniów i pracowników gimnazjum. O zdrowotnych walorach marchewki uczniowie mogli się dowiedzieć z licznych plakatów własnoręcznie przygotowanych przez dziewczyny z klas 3a oraz 1d. Gimnazjaliści bardzo chętnie konsumowali się przygotowaną zdrową przekąską. Już za tydzień przygotujemy również coś zdrowego i pysznego!