Spotkanie z Anną Łaciną

21 października 2016 w naszej szkole pisarka Anna Łacina.

Z wykształcenia genetyk, biolog molekularny, autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych, laureatka nagród i wyróżnień. Publikuje pod dwoma nazwiskami. Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe dla młodzieży. Jako Anna Zgierun publikuje fantastykę („Inwazja wirusów”, „Wielki Napad”) oraz książki dla dzieci młodszych.

Jak się okazało autorka zaczęła pisać bo w pracy naukowej zaczęło jej czegoś brakować.

Na spotkaniu pani Anna opowiadała o swoich zainteresowaniach i pasjach czy wzorcach pisarskich, mówiła o tym, co dla Niej jest inspiracją do pisania książek i skąd czerpie pomysły. Inspiracją do napisania nowej powieści może być zarówno sytuacja, która jest problemem społecznym, sen, czy też rozmowa z synem, który jest w wieku gimnazjalnym i często jako pierwszy recenzuje jej książki.

Dowiedzieliśmy się, że czasem porusza problemy, które wymagają konsultacji z policjantami czy też odświeżenia wiedzy z danej dziedziny. Autorka lubi, gdy jej książki mieszają w sobie romans, problem osobisty i zabawę z czytelnikiem.

Starała się zachęcić nas do czytania, a tym, którym czytanie nie sprawia przyjemności, dawała cenne wskazówki, jak czytanie polubić.