Narodowe czytanie IX 2016

W tym roku pod patronatem pary Prezydenckiej odbyło się czytanie również w Wasilkowie dzieła Henryka Sienkiewicza Pt.: „Quo vadis”. Zorganizowała je Biblioteka miejska naszego miasta. Swoich sił w czytaniu spróbowali młodzi i nieco starsi. Był również burmistrz Wasilkowa, młodzież Szkoły Podstawowej wraz z Panią Dyrektor, młodzież i nauczyciele Gimnazjum w Wasilkowie. Promowanie czytania w obecnych czasach jest szczególnie ważne, że młodzież coraz mniej zagląda do książek. Piękno tekstów i odwracanych kartek jest doceniane przez nielicznych. Dlatego zachęcamy do czytanie nie tylko na takich uroczystościach, ale również w domu i na wakacjach. To się opłaca-a to wyjaśnią wasi nauczyciele.