Obóz sportowo - wypoczynkowy w Ełku 19 - 25.08.2007

70-ciu uczniów naszego Gimnazjum, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych - w orkiestrze, zespole mażoretek, treningach koszykówki i piłki ręcznej, przebywało w dniach 19 - 25 sierpnia br. na tygodniowym obozie sportowo - wypoczynkowym w Ełku.

Obóz zorganizowany został dzięki otrzymanej dotacji z rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007r. - „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”- na projekt „Białe kruki - program odkrywania i rozwijania talentów uczniowskich”.

Obóz w Ełku zorganizowali nasi nauczyciele, którzy stanowili kadrę opiekunów: Tomasz Czech, Krzysztof Bielawiec, Sylwia Naumczuk, Sylwia Żukowska i Sylwester Woś.

Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach treningowych i rekreacyjnych. Obozowe dni mijały nad jeziorem i w basenie, na treningach koszykówki i piłki ręcznej, grach sportowych i stolikowych, oglądaniu filmów i występach karaoke. Nadmiernie aktywni mieli do dyspozycji poranne rozruchy i ćwiczenia nocne.

W Ełku, turystycznym mieście trudno jest siedzieć w jednym miejscu, toteż obozowicze wzięli udział w marszu zapoznawczym z okolicą, Pieszym Rajdzie wzdłuż Jeziora Ełckiego, wycieczce kolejką wąskotorową do Sypitek połączoną z wizytą w Muzeum Ełckiej Kolei Wąskotorowej i Skansenie Pszczelarskim. Wycieczkę dodatkowo urozmaiciło ognisko, wybijanie monety pamiątkowej EKW, zwiedzanie wystawy osobliwości natury oraz przejazd ręczną drezyną Ełckiej Kolei.

Jak obóz sportowy to i rywalizacja. Drużyna chłopców pokonując 11 innych zespołów, zajęła I miejsce w Otwartym Turnieju Piłki Nożnej Plażowej zorganizowanym przez MOSiR w Ełku. W czasie obozu kadra zmierzyła się z uczestnikami w koszykówce, nauczyciele po zaciętej walce wygrali 38: 26. Młodzież uczestniczyła także w Obozowym Turnieju gry w Makao.

Wracając do domu wszyscy odczuwali zmęczenie, ale byli zadowoleni, bo w aktywny, ciekawy i inspirujący sposób spędzili wolny czas.

Obóz sportowo-wypoczynkowy w Ełku

Jesteśmy na miejscu Pierwszy kontakt z jeziorem. Podobno najlepsze lody w mieście.
Koszykarki na treningu. Koszykarki cd. Trening piłkarzy ręcznych.
Piłkarze ręczni cd. Hej ho, hej ho... Gry i zabawy w wodzie.
Plaża, dzika plaża... Grunt to relax. Rekreacja - siatkówka.
Wspomnienia z dzieciństwa. Rekreacja - koszykówka. Wszyscy razem.
Koszykówka w pięknym wydaniu. Prezes i jego ręczniki. Co to jest i jak to działa.
Muzeum Kolejnictwa na zewnątrz. Muzeum Kolejnictwa wewnątrz. jak wyżej.
Skansen cd. Wesoło było. Piękne widoki.
Ognisko w Sypitkach. Ręczna drezyna. Reprezentujemy większość.
Kadra - Uczestnicy Kosz dla uczestników. Znajdź piłkę.
Mamy różne talenty. Ćwiczenia dodatkowe. Finał turnieju 4-0 dla naszych.