Dzien PI

W dniu 14 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π, w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Dzień Matematyki – „Na 6-tkę z liczbą π”. Szkolne święto przygotowali nauczyciele matematyki, z pomocą uczniów klasy 3b. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w trzech konkurencjach: wykonanie plakatu, pi-wyrazy oraz najdłuższe rozwiniecie liczby π. Podczas długich przerw można było zmierzyć się w dwóch konkurencjach: Pi-wyrazy i zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby π. Każda z konkurencji cieszyła się dużym powodzeniem. W pierwszej z nich zwyciężyła Ola Wysocka z kl. 3a – 21 wyrazów, w drugiej Ola Dubiejko z kl. 3e – 51 cyfr po przecinku. Zwyciężczynie otrzymały nagrodę – 6 z pracy dodatkowej z matematyki. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali słodką nagrodę pocieszenia. Tego dnia na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Nawet na matematykę, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka ;-)