Wielki Quiz wiedzy o historii Wasilkowa!

W dniu 29 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się quiz historyczny, który miał na celu upamiętnienie dwóch wyjątkowych rocznic - 225 rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie i 450lecia nadania praw miejskich Wasilkowowi. Kilkudziesięciu uczniów gimnazjum wspólnie z zaproszonymi gośćmi zmierzyło się z testem złożonym z 25 pytań. Pierwszy moduł poświęcony był Konstytucji 3 maja, a kolejne 20 pytań nawiązywało do przeszłości Wasilkowa. Pytania dotyczyły momentów poważnych w dziejach miasta, ale i zabawnych osobistych wydarzeń niektórych mieszkańców. Chodziło przede wszystkim o dowartościowanie lokalnej historii i dobrą zabawę. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat i patriotyczną niespodziankę. Dziękujemy za udział!!!