Project Runway 2016

Po raz drugi w naszej szkole odbył się wyjątkowy dzień mody, który przygotowała Pani Joanna Sobolewska we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych zaprezentował pokaz mody. Dziewczęta pod opieką Pani Joanny Żaworonek, przedstawiły kreacje prezentowane i nagradzane na konkursach ogólnopolskich. Było co podziwiać.

Zaraz potem nasze gimnazjalistki pokazały jak są kreatywne i pomysłowe. „Wyczarowały” w ciągu 2 godzin wyjątkowe kreacje imprezowe, czym ”oczarowały” jury. Projektantki kroiły, zszywały, upinały, dopasowywały, doszywały, ucinały , wykorzystując zużytą odzież i różne dodatki, aż powstały nowe, oryginalne stroje. Modelki zaprezentowały uszyte kreacje.

Podczas przygotowań do pokazu, każda z modelek miała własna fryzjerkę. 15 uczennic ze szkoły fryzjerskiej przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego pod opieką i konsultacją Pani Anny Kołodziejczyk – instruktorki fryzjerstwa, wykonało fantazyjne stylizacje włosów. Były sploty, zaploty, koki, loki, fale i nawet zmienione kolory włosów (szok !)

Jury miało nie lada problem z oceną nowych kreacji i prezentowania się modelek. Wyróżnienia otrzymały wszystkie zespoły projektowe. Nagrody zostały przyznane następującym zespołom:

1. Justyna Dąbrowska i Aleksandra Maj (2B)

2. Zofia Czuprys i Magdalena Ryżyńska (2D)

3. Gabriela Matylewicz (3A) i Karolina Wilczewska (3D)

Specjalne nagrody za niezwykle kreatywne i odważne fasony i stylizacje otrzymały:

1. Aleksandra Wysocka – projektantka i Paulina Boruta - modelka (3A)

2. Gabriela Szczuka – projektantka i Paulina Szlesińska - modelka (2D).

Szczególne podziękowania kierujemy do właściciela firmy „TRENDY – markowa odzież nowa i używana”, sponsorującej materiały do wykonania strojów.