Cukrzyca

To choroba XX i XXI wieku, która pojawia się coraz częściej nie informuje nas o tym. Jak można z nią żyć i jakie są objawy uczniowie mogli się dowiedzieć w kwietniu poprzez informacje umieszczone w różnych miejscach w szkole przez uczniów. Są to plakaty, pokazy oraz lekcje przeprowadzone na biologii. Mamy nadzieję, że świadomość o tej chorobie pomoże w skuteczniejszym jej wykrywaniu, a przy okazji uratuje niejednego z nas przed skutkami długo nie leczonej cukrzycy. Oczywiście pamiętając o zasadzie tj. profilaktyce (lepiej zapobiegać niż leczyć).