Egzaminy gimnazjalne 2016 oraz próbne dla klas drugich i pierwszych

I już po egzaminach gimnazjalnych. Odbyły się one w dniach od poniedziałku do środy. Jak zwykle uczniowie rozpoczęli je od przedmiotów humanistycznych. We wtorek odbyły się one z matematyki i nauk przyrodniczych, a we środę język obcy. Co było trudne dla uczniów, a co łatwe okaże się pod koniec czerwca. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w ciągu trzech lat nie poszła w las.

W tych samych dniach po egzaminach klas trzecich odbywały się próbne dla klas pierwszych i drugich. To jedna z dwóch szans jakie mają klasy jeden i dwa spróbować napisać egzamin i zobaczyć jak on wygląda od środka, jakie zasady obowiązują i co należy przynieść na egzamin, a czego nie wolno robić. Oto kilka ujęć z obu egzaminów.