Jesteśmy Szkołą Dialogu

W dniu 8 marca absolwentki Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie Patrycja Szubzda i Natalia Kalinowska uczestniczyły w Gali Szkoły Dialogu podczas której odebrały z rąk Prezesa Forum Andrzeja Folwarcznego i Przewodniczącego Rady Fundacji Henryka Wujca dyplom podziękowania za kontynuowanie działań podjętych w 2011 roku. Uroczystość zgromadziła 1200 uczniów z całej Polski, którzy zaangażowani byli w krzewienie wiedzy o żydowskiej przeszłości swoich miejscowości oraz akcje przeciwko antysemityzmowi. Nasza szkoła została doceniona między innymi za akcję stworzenia muralu na przystanku w Nowodworcach, film o Ocalonej z Holokaustu Felicji Raszkin-Nowak, a także włączenie lokalnej historii w budowę dialogu polsko-gruzińskiego.