Bioróżnorodność-wykład.

W ostatni piątek nauki w szkole klasa 2e miała okazję poznać sens utrzymywania w naszym regionie bioróżnorodności. Na lekcji biologii gościliśmy dwójkę pasjonatów przyrody Polski północno-wschodniej. Opowiedzieli nam, jaki wpływ ma na bioróżnorodność odpowiedni sposób gospodarowania na łąkach i polach terenów rolniczych i jak my możemy przyczynić się do utrzymania jej na stałym poziomie. Cenne wskazówki na pewno przydadzą się dla młodych ludzi, którzy w przyszłości będą zajmować się zmianą najbliższego otoczenia. Na zajęciach został zaprezentowany film, po którym młodzież miała okazję podyskutować i poznać bogactwo ptactwa występującego na naszych terenach. Na końcu lekcji każdy otrzymał drobne upominki i folder przedstawiający bogactwo naszego regionu.