O co tu chodzi?... chemia jest łatwa!

W zeszłym tygodniu w gimnazjum gościliśmy studentów z różnych białostockich uczelni, którzy demonstrowali doświadczenia natury chemicznej. Była to fascynująca zabawa w naukowców i poznawanie tajników alchemii. Połączenie zabawy i nauki daje nadzwyczaj dobre efekty w postaci zapamiętanych wzorów, reakcji chemicznych i zjawisk, z którymi czasami mamy okazję spotkać się w życiu codziennym. Tym razem starsi koledzy z uczelni mieli również okazję poznać naszych uczniów i ich zainteresowania. Czy łatwo jest przekazać wiedzę? Przez zabawę na pewno tak. Sami zobaczcie!