Konkurs – „Drugie życie odpadów” 2015

W ostatni piątek listopada rozstrzygnięty został konkurs poświęcony wykorzystaniu odpadów do wytworzenia rzeczy użytecznych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Białymstoku, w Urzędzie Marszałkowskim. Nasi uczniowie już po raz trzeci brali udział w tym konkursie. Tym razem wykonali oni przedmioty mogące służyć w życiu codziennym tj. Dawid Ostrowski wykonał lampkę nocną z odpadów plastykowych, a trzech uczniów z klasy integracyjnej 2e: Arek Bernacki, Daniel Polkowski i Wiktoria Kowalska-zabawki, samochodziki, które same po nakręceniu poruszały się („Eko zabawka dla każdego małolatka”). Uczniowie klasy 2e zajęli trzecie miejsce, a Dawid Ostrowski otrzymał wyróżnienie. Były nagrody, słodki poczęstunek i zdjęcie pamiątkowe. Mamy nadzieję, że przez to w otoczeniu nas samych i szkoły będzie więcej zachowań proekologicznych i dbałości o nasze otoczenie i środowisko.