Lapbooki

Po raz pierwszy we wrześniu br. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum otrzymali propozycję wykonywania lapbooków, czyli czegoś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk. Było to na zajęciach artystycznych. Nowa forma pracy została dobrze przyjęta przez większość gimnazjalistów. Niektórzy jednak zadawali wiele pytań i nie wierzyli w swoje możliwości. Tematem pracy było przedstawienie swojej klasy, napisanie o każdej osobie coś szczerego i dobrego oraz stworzenie tekstu życzeń swoim wychowawcom.

Plan działań zajęć wrześniowo–październikowych był taki, żeby wykonane lapbooki uświetniły Dzień Edukacji Narodowej i stały się upominkiem dla nauczycieli. Po czterech godzinach zajęć można było zobaczyć efekt pracy wszystkich grup. Był on zaskakujący. Szkoda było tak ciekawe i pomysłowe prace zamknąć w czterech ścianach jednej sali, dlatego też na holu szkolnym została zaprezentowana wystawa swego rodzaju pamiętników. Faktycznie. Robiło to wrażenie. Widzami byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Autorzy prac obserwowali reakcje tych, którzy zatrzymywali się, z zaciekawieniem sięgali do papierowych kieszonek zawierających różnorodne informacje i wczytywali się w ich treść. Byli dumni z tego, że mogli sprawić innym trochę radości.