facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Lapbooki

Po raz pierwszy we wrześniu br. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum otrzymali propozycję wykonywania lapbooków, czyli czegoś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk. Było to na zajęciach artystycznych. Nowa forma pracy została dobrze przyjęta przez większość gimnazjalistów. Niektórzy jednak zadawali wiele pytań i nie wierzyli w swoje możliwości. Tematem pracy było przedstawienie swojej klasy, napisanie o każdej osobie coś szczerego i dobrego oraz stworzenie tekstu życzeń swoim wychowawcom.

Plan działań zajęć wrześniowo–październikowych był taki, żeby wykonane lapbooki uświetniły Dzień Edukacji Narodowej i stały się upominkiem dla nauczycieli. Po czterech godzinach zajęć można było zobaczyć efekt pracy wszystkich grup. Był on zaskakujący. Szkoda było tak ciekawe i pomysłowe prace zamknąć w czterech ścianach jednej sali, dlatego też na holu szkolnym została zaprezentowana wystawa swego rodzaju pamiętników. Faktycznie. Robiło to wrażenie. Widzami byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Autorzy prac obserwowali reakcje tych, którzy zatrzymywali się, z zaciekawieniem sięgali do papierowych kieszonek zawierających różnorodne informacje i wczytywali się w ich treść. Byli dumni z tego, że mogli sprawić innym trochę radości.

Galeria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
gimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie