„Pola Nadziei” zakwitną wiosną przed naszym Gimnazjum

W ramach kampanii "Pola nadziei" 23 października trzej uczniowie wraz z panem konserwatorem Marianem Lenczewskim przygotowali rabatę , na której następnego dnia grupa wolontariuszy posadziła 50 cebulek żonkili. Koordynatorem akcji jest pani pedagog Barbara Nowicka - współopiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „Samarytanin”. Akcja „Pola Nadziei” jest prowadzona na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. Polega na sadzeniu cebulek żonkili w różnych miejscach Białegostoku i okolic . Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci, pragnie przez tę kampanię uczyć otwartości na potrzeby osób niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, a także rodzin będących w żałobie. Żonkilowe „Pola Nadziei" są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności. W akcję angażują się szkoły i przedszkola, uczelnie i instytucje, by szerzyć ideę wolontariatu i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.