Rewizyta w Gruzji 18-24.10.2015

W dniach 18-24 października uczniowie Gimnazjum, uczestnicy projektu Polsko-Gruzińska Akademia Liderów Społecznych złożyli rewizytę w Szkole Publicznej nr 8 w Khashuri w Gruzji. Już pierwszy dzień w zaprzyjaźnionej placówce uświadomił polskim uczniom jak gościnnym narodem są gospodarze. W trakcie tygodnia zaprezentowali nam swoją bogatą kulturę, swoją muzykalność i smaczną kuchnię. Chaczapuri czy chinkali podbiły serca polskich uczestników. Była również okazja do zwiedzenia części tego pięknego kraju. Byliśmy w historycznym sercu Gruzji Mcchecie, w stolicy Tbilisi, w Borjomi słynącym ze zdrowotnych wód, w twierdzy Rabat w Achalcyche itd. Był też czas na naukę. W Tbilisi mieliśmy wykład dotyczący list Stalina, a w Gori konfliktów politycznych i etnicznych na terytorium Gruzji. Zaskoczyła nas gościnność strony gruzińskiej. Zarówno uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, jak i rodzice zrobili wszystko, żebyśmy czuli się wyjątkowo. Podczas pożegnalnej kolacji strona gruzińska stwierdziła, że nasz projekt był najważniejszym wydarzeniem w historii ich szkoły, a dla wszystkich uczniów niezapomnianym przeżyciem.