Polsko- Gruzińska Akademia Liderów Społecznych

Wasilków, 18-24.09.2015 r.

We wrześniu naszą szkołę odwiedziło 10 uczniów i 2 nauczycielki ze Szkoły Publicznej nr 8 w Khashuri. Przez cały tydzień nasi uczniowie integrowali się ze swoimi rówieśnikami z Gruzji, zarówno podczas zaplanowanych w projekcie działań, jak i goszcząc ich w swoich domach. Program był napięty, a jego głównym celem było dostarczenie uczestnikom kompetencji do samodzielnego działania na rzecz swoich społeczności lokalnych w duchu dialogu i tolerancji. Wycieczka po wielokulturowości Podlasia, gra miejska w Białymstoku, debata oksfordzka, happening na rzecz tolerancji, wizyta studyjna w Forum Dialogu, zwiedzanie Muzeum Polin, warsztaty „Tolerancja jest ok!” to tylko niektóre ze zrealizowanych aktywności. Znalazł się również czas na rozrywkę. Nocowaliśmy w szkole, bawiliśmy się na dyskotece, śpiewaliśmy przy ognisku, rywalizowaliśmy przy kręglach itd. Jeden tydzień wystarczył do tego, że ostatniego dnia na lotnisku Okęcie żegnali nie koledzy i koleżanki, tylko przyjaciele!