Dzień technologiczny

23 października zaprosiliśmy uczniów do wspólnej zabawy organizując Dzień technologiczny. Zaproponowaliśmy udział w doświadczeniach fizycznych, prowadzenie eksperymentów chemicznych czy biologicznych, warsztaty dekoracji stołu. Uczniowie wykrywali skrobie w liściach metodą Benedicta, obserwowali „erupcje wulkanu”, przebieg promieni w soczewce ( jaką była szklanka z wodą), brali udział w doświadczeniu z podciśnieniem atmosferycznym, sprawdzali jakie będą efekty eksperymentu „chemiczne jojo”, składali serwetki i przygotowywali dekoracje stołu.

Zorganizowaliśmy również turniej gier na xboksie nauczyciele kontra uczniowie oraz test wiedzy ogólnej z wykorzystaniem telefonów komórkowych na platformie Kahoot.
Dzięki współpracy z Klubem Krótkofalarskim przy Politechnice Białostockiej mogliśmy zorganizować wystawę „Telefony dawniej i dziś”. Wszystko po to, aby zachęcić do innego wykorzystania urządzeń technologii informacyjnej lub twórczego wykorzystania wolnego czasu.