Pierwsza akcja wolontariuszy za nami

W tym roku szkolnym pierwsze spotkanie wolontariuszy odbyło się 17 września.

Zaproszono wszystkich chętnych uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, do pracy dla Szkolnego Klubu Wolontariatu „Samarytanin. Mogli oni poznać opiekunów koła, a w roku szkolnym 2015/2016 są to: Halina Kuźmicka, Katarzyna Kondratowicz i Barbara Nowicka.

Zaproponowano uczniom udział w pracy zespołów zadaniowych, zaproszono do angażowania się w różne akcje na rzecz potrzebujących, poproszono o zastanowienie się nad tym, czym chcieliby zajmować się wolontariusze w tym roku. Przypomniano również jakie są stałe akcje wolontariatu w naszym gimnazjum.

Mamy za sobą ważne działanie - pomoc w zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się żywnością”. W ciągu 2 dni ok. 60 uczniów dyżurowało w sklepach „Biedronka” i Carrefour. Dzięki temu przygotowano 11 rodzinom paczki z żywnością.

Podziękowaliśmy wolontariuszom, wręczając dyplomy.