Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Wersalinka 2007”

Uczestnicy Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Wersalinka” składają serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym możliwa była realizacja projektu.
Głównymi sponsorami projektu są:

Młodzieżowa Międzynarodowa Orkiestra Dęta „Wersalinka” powstała w 2006 roku. W tym roku w sierpniu odbyła się jej już druga edycja.

Orkiestra powstała z  młodych muzyków z Polski, Estonii, Ukrainy, oraz Białorusi. Polskę reprezentowali w orkiestrze muzycy z Wasilkowa, Suchowoli, Zambrowa i Białegostoku, a dyrygowali orkiestrą - Adam Wolański (Młodzieżowa Orkiestra Dęta - Wasilków) oraz Rein Vendla (Suure-Jaani - Estonia).

Przez cały tydzień, w dniach 10-17 sierpnia muzycy zakwaterowani byli w Gimnazjum im ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Tam też odbywały się próby, a w wolnych chwilach goście mieli możliwość zwiedzania Wasilkowa i jego okolic.

Wersalinka w Gimnazjum

Próby musztry paradnej

próby nadzorował Dyrygent - Junior

14 sierpnia „Wersalinka” dała swój pierwszy koncert  na zakończenie festynu dla dzieci niepełnosprawnych w Zespole szkół Katolickich w Białymstoku, a zaraz potem następny - mieszkańcom Białegostoku. Widowisko przed Teatrem Dramatycznym przyciągnęło wiele osób, które wspaniale się bawiły podziwiając barwną defiladę.

Koncert w Białymstoku - 14. sierpnia

Orkiestra zagrała 15 sierpnia 2007, podczas mszy św. o godz. 11.00, w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, a zaraz potem o godz. 12.00, na placu pod Kapliczką, miał miejsce specjalny koncert mieszkańcom Wasilkowa.

Koncert podczas Mszy Św. - 15. siepnia

Koncert w Wasilkowie - 15. sierpnia

We czwartek 16 sierpnia po południu na boisku Gimnazjum odbył się ostatni koncert w Polsce wraz z  pokazem musztry paradnej. Koncert wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Wasilkowa i zgromadził dużą grupę widzów i słuchaczy.

Koncert w Gimnazjum: 16. sierpnia

W piątek, 17 sierpnia orkiestra wyruszyła w tourne koncertowe na Białoruś i do Estonii. W Białorusi uczestnicy „Wersalinki” odwiedzili grób zmarłego niedawno  dyrygenta z ubiegłorocznej edycji Wersaliki - Aleksandra Litwińskiego. Złożyli wieniec i zapalili znicze.

Galeria zdjęć z podróży

18 sierpnia odbyły się dwa koncerty orkiestry: w Maluszynach pod Domem Kultury oraz w centrum Korelicz. Oprócz muzykowania orkiestranci mieli możliwość podziwiania zamku w Mirze i zwiedzania Korelicz.

Białoruś - Maluszycze

Białoruś - Korelicze - galeria zdjęć w występu

Zwiedzanie Białorusi i Estonii

Kolejny dzień (19 sierpnia) upłynął na 15-godzinnej podróży z Korelicz (Białoruś) do Suure - Jaani (Estonia). A 20 sierpnia  był ostatnim dniem koncertów  orkiestry w takich miastach jak ViliandiSuure-Jaani.

Koncert w Viliandi w Estonii

Koncert w Suree-Jaani w Estonii

Mimo ciężkiej pracy przygotowania repertuaru muzycznego i tanecznego oraz  uciążliwości podróży, pobyt  i koncerty w Wasilkowie i Białymstoku, w Koreliczach na Białorusi i w Estonii, dały uczestnikom ogromną satysfakcję i zadowolenie. Umożliwiły także nawiązanie kontaktów osobistych między uczestnikami oraz sprawiły radość entuzjastycznego przyjęcia  orkiestry we wszystkich miejscach występów koncertowych.