Wycieczka klas drugich do Torunia

W maju cztery klasy drugie pojechały na dwudniową wycieczkę do Torunia i okolic. Opiekunkami były panie: Urszula Zajkowska, Dorota Wilanowska i Alina Pieszko. W drodze do Torunia zawitaliśmy w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Na miejscu mogliśmy spróbować drukowania ulotek prasą drukarską oraz zobaczyć jak czerpie się papier. Następnie zwiedziliśmy rezerwat archeologiczny w Biskupinie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Rynek Główny i Stare Miasto w Toruniu. Odwiedziliśmy dom – teraz muzeum – Kopernika. Piekliśmy pierniki w Muzeum Piernika, a następnie braliśmy udział w grze miejskiej. W drodze powrotnej zajechaliśmy na największy w Europie stadion żużlowy Motoarena oraz na kąpiel do Mini Aquaparku. Około godziny 22 wróciliśmy do Wasilkowa.