Debata Kongresu Obywatelskiego

Biblioteki Miejskiej we współpracy z naszym Gimnazjum zorganizowała debatę obywatelską, pod hasłem  „Jakie kompetencje powinni posiadać mieszkańcy, by odnosić sukcesy osobiste i zawodowe oraz angażować się w rozwój naszej miejscowości?”

Dyskusja toczyła się wokół zagadnień:

1. Jakich kompetencji potrzebują  mieszkańcy Gminy Wasilków, by angażować się w jej rozwój? Jakie kompetencje są najważniejsze z punktu widzenia sukcesów osobistych i zawodowych mieszkańców naszej miejscowości/gminy?
  2. Co można zrobić, aby zwiększyć możliwość rozwoju kompetencji mieszkańców w tym zakresie?

W dyskusji panelowej wzięli udział prof. Beata Godlewska Żyłkiewicz, dr. Jarosław Zalejski, burmistrz Mirosław Bielawski, starosta Antoni Pełkowski oraz Maciej Bućko.

Te same zagadnienia posłużyły do dalszej dyskusji w grupach warsztatowych, w których uczestniczyli mieszkańcy gminy Wasilków, przedstawiciele władz, świata kultury, nauki, biznesu.