Kandydatki na posłanki w akcji!

W sobotę i w niedzielę Patrycja Szubzda i Natalia Kalinowska z III C w ramach zadania rekrutacyjnego do Sejmu Dzieci i Młodzieży przeprowadzały diagnozę atutów i problemów gminy angażując do badania uczestników sobotniej debaty "Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć skrzydła?" oraz spotkania promującego książkę "Wasilków. Mieszkańcy, wydarzenia, wspomnienia. Fotografie z albumów rodzinnych". Zadanie skierowane do odbiorców obu imprez, które odbyło się w naszej szkole, polegało na napisaniu krótkiego listu do Łukasza Górnickiego, starosty wasilkowskiego i sekretarza króla Zygmunta Augusta. Nadawcy mieli okazję, aby pochwalic się sukcesami gminy, ale również zwracali uwagę na wyzwania i potrzebne inwestycje. Na podstawie tych luźnych refleksji mieszkańców Wasilkowa Patrycja i Natalia sporządzą plan działania, w którym postarają się rozwiązać jakiś problem lub też wypromować niedoceniony do tej pory walor naszej gminy.