Perełka recytacji

Ze szkolnej grupy teatralnej została wyłoniona „perełka recytacji”. Okazała się nią Ola Maj. Swój niezwykły dar i talent, a także wielkie zamiłowanie, Ola miała okazję pokazać już w listopadzie. Piękny, patriotyczno-religijny tekst w jeszcze piękniejszej interpretacji, przedstawiła podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Oprócz tego w I semestrze br. Ola reprezentowała nasze gimnazjum w dwóch konkursach:

- w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza – pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty w Białymstoku , którego organizatorem był ZS nr 2 w Białymstoku;

- w IV Edycji Konkursu recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „ Między dawnymi i młodszymi laty” o zasięgu wojewódzkim, gdzie organizatorem było I LO w Białymstoku.

W obu konkursach Ola otrzymała wysoką ocenę jurorów i dwa niezależne II miejsca.

Już na początku II semestru uczennica pojechała na kolejny konkurs, a było to 20 lutego br. Był to Konkurs Recytatorski im. Leonardy Szubzdy, na którym Ola wystąpiła z wierszem „Nie omijaj człowieka”. Za swoją interpretację w/w wiersza otrzymała kolejną II nagrodę.

Olu! GRATULUJEMY i … czekamy na najwyższe miejsce „na pudle”.

Opiekun teatru- Urszula Agata Zajkowska