Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu przypadający w tym roku 8 lutego przypomina o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na temat zagrożeń związanych z Internetem.
O Internecie i płynących zeń zagrożeniach

Komputer z dostępem do Internetu coraz częściej jest obowiązkowym wyposażeniem ucznia, a rodzice – zapewniając dziecku dostęp do tego medium – nie myślą o zagrożeniach. Jak przygotować dziecko do bezpiecznego funkcjonowania w cyberprzestrzeni?
Odnaleźć się w sieci

Wywiad z Jackiem Pyżalskim, badaczem zjawiska przemocy elektronicznej
Uczeń w „Sali samobójców”

Depresja to problem, który dotyka coraz większej liczby młodych ludzi. Wielu z nich poszukuje wsparcia w sieci lub w wirtualnym świecie. Jak im pomóc? Jak dostrzec problem?
Internet – narzędzie edukacji w kulturze 2.0

Nowe technologie komputerowe warto potraktować jako zasobne i interaktywne narzędzie do lepszego zrozumienia współczesnego świata.

Materiały pobrane ze strony: http://www.nowaera.pl/dzien-bezpiecznego-internetu/artykuly.html